top of page

STEM-технології в позашкіллі

Сьогодні в м. Лисичанську пройшов семінар для педагогів позашкільних закладів «STEM-технології в позашкіллі». Захід організував та провів Лисичанський центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

Семінар пройшов онлайн на платформі ZOOM. Метою семінару було поглиблення знань про STEM-освіту, як технологію формування та розвитку розумово-пізнавальних і творчих якостей учнів, обмін досвідом з їх використання, обґрунтування доцільності впровадження інновацій в навчально-виховний процес, аналіз готовності керівника гуртка до інноваційної діяльності.




На початку учасників привітала методист Лисичанського методичного центру освіти Наталія Петрова. Вона зробила акцент на основних засадах STEM-освіти та звернула увагу слухачів на нормативні документи щодо впровадження нової технології в освіті.

Взагалі семінар був побудований у формі діалогу між учасниками заходу та ведучою (методист ЛЦНТТУМ Наталія Лукащук). Були розглянуті такі питання: Що таке STEM? Чим STEM відрізняється від звичайної спеціалізованої школи? Які ж навички отримує дитина в процесі навчання? Застосування методів STEАM - освіти для вироблення основних компетентностей.

STEАM - освіта повинна починатися з раннього дошкільного віку і продовжуватися упродовж всього навчання. Навчання повинно бути цікавим, доступним і радісним. Як це відбувається на заняттях гуртка «ЛЕГО - конструювання», продемонструвала у відео-фрагменті заняття керівник гуртка Яна Мамченко.

Як застосовувати елементи STEАM - освіти на заняттях гуртка «Робототехніка» показав керівник гуртка Ігор Залещенко.

Як реалізувати принципи STEАM - освіти на заняттях гуртків декоративного напрямку продемонстровано у відео керівника гуртка «Декоративно-прикладне конструювання» Олени Пасечник та керівника гуртка «Художнє ліплення» Наталії Лукащук.

Застосування елементів STEM-технології на заняттях гуртків екологічного напрямку показала у своєму відео методист екологічного відділу ЦПРШМ Марина Щоткіна.

Обмін досвідом виявився цікавим та корисним.

Заступник директора ЛЦНТТУМ Наталія Савенко дала блок теоретичної інформації щодо створення STEM-заняття: - Характеристика сучасного освітнього простору

- Алгоритм розробки STEM-заняття

- Етапи навчального сценарію

- План-конспект навчального сценарію

- Таймінг STEM-заняття

- Кейс інструментів зворотного зв’язку між учасниками освітнього процесу

- Самооцінка STEM-заняття.

Підсумовуючи вище викладене, варто зазначити, що в сучасній соціокультурній ситуації інтенсивно формується нове уявлення щодо перспектив подальшого розвитку системи української освіти взагалі та позашкільної освіти, як її невід’ємної частини, надання якісних освітніх послуг, зокрема через упровадження в закладах освіти моделі STEM.

bottom of page