top of page

МЕТОДИЧНА ВІТАЛЬНЯ

       Методична робота ЛЦНТТУМ – це систематична, цілеспрямована, колективна й індивідуальна діяльність педагогів з підвищення наукового і загальнокультурного рівня, вдосконалення психолого-педагогічної підготовки і професійної майстерності.

Систему методичної роботи в ЛЦНТТУМ побудовано на основі діагностики, аналізу інформації про стан професійної компетентності педагогів, їхніх потреб і труднощів, які виникають під час роботи.

У системі методичної роботи вирішуються такі завдання:

  • підвищення професіоналізму педагогічного колективу; вироблення єдиного педагогічного стилю, загальних позицій;

  • координація змісту і вдосконалення методичної колективної і індивідуальної діяльності педагогів;

  • виявлення, узагальнення, впровадження в практику роботи перспективно педагогічного досвіду з актуальних проблем виховної роботи;

     Отже, структура, зміст та організація методичної роботи ЛЦНТТУМ зумовлені метою її створення й системою організації навчально-виховного процесу.

  Колектив ЛЦНТТУМ визначив проблему навчально-виховного процесу на 2014-2020 н.р.: «Формування базових компетентностей у вихованців позашкільних навчальних закладів".

      Відповідно до цієї проблеми будується система методичної роботи з педагогічними кадрами, обираються форми і методи організації методичної роботи, обирається її оптимальна структура.

      Головним у методичній роботі є надання реальної, дієвої допомоги керівникам гуртків у процесі розвитку їхньої майстерності як сплаву професійних знань, навичок, вмінь.                                                                        Позашкільні навчальні заклади мають суттєвий потенціал і вагомий досвід у вирішенні актуальних освітніх завдань, зокрема формування соціальних, загальнокультурних, здоров`язберігальних та інших компетентностей і світогляду дітей та молоді, підготовки їх до свідомого вибору майбутньої професії, створення умов для набуття позитивного соціального досвіду та творчої самореалізації.

  Реалізація положень особистісно орієнтованого компетентнісного підходу відповідає сучасним європейським освітнім тенденціям, сприятиме підвищенню ефективності навчально-виховного процесу позашкільних навчальних закладів, удосконаленню професійної компетентності педагогічних працівників.

bottom of page