




ХУДОЖНЯ ОБРОБКА ДЕРЕВЕНИ
Керівник гуртка: ШЕВЄЛЄВ Андрій Володимирович
Велика кількість дуже цінних якостей деревини і насамперед її вельми велике поширення, порівняно висока міцність, невелика об'ємна вага, мала теплопровідність, легкість механічної обробки та оздоблення, поряд зі значною різноманітністю можливих у кожному окремому випадку конструктивних рішень,стали причиною широкого застосування цього матеріалу в побуті і в техніці.
Робота з деревиною в умовах технічного гуртка має велике виховне значення і служить повсюдно неодмінним і дуже важливим складовим елементом політехнічної трудової підготовки дітей. Ця робота, якщо вона організована правильно і в тісному зв'язку з теоретичними знаннями учнів в галузі математики, природознавства, фізики та біології, сприяє засвоєнню дітьми різноманітних практичних знань і умінь і поряд з іншими видами робіт допомагає виховувати у гуртківців основні навички виробничої культури.
Наша задача - з якомога більшою наочністю показати дітям величезну різноманітність випадків застосування деревини і виготовлених з неї (похідних) матеріалів в техніці і в побуті. Особливо необхідно показати широке застосування і величезне значення деревини в будівельній справі, в гірській промисловості, на транспорті (шпали, штучні споруди), в телеграфного і телефонного зв'язку (стовпи) і т. П. Також ознайомити дітей з різноманітним використанням деревини як сировини для целюлозно-паперової та хімічної промисловості (виготовлення паперу, картону, пластичних мас, штучного шовку, спиртів, скипидару, оцту, каніфолі, газогенераторного газу, дьогтю і т. п.).
Програма гуртка «Художня обробка деревини» спрямована на розвиток у школярів професійних навичок, технічних прийомів обробки деревини, творчого мислення; ознайомлення з основами професій столяра, тесляра, різьбяра, дизайнера; підвищення компетентності учнів з основ деревообробки внаслідок оновлення, поглиблення і розширення спеціальних знань і вмінь; створення належних умов для усвідомлення професійного самовизначення.
Основною метою навчальної програми є ознайомлення школярів із теоретико-практичними основами виготовлення та декорування художніх виробів з деревини; прищеплення учням трудових навиків і технічно правильних прийомів обробки дерева: стругання, пиляння, випилювати, шліфування, різьблення, інтарсії, токарної справи; розвиток естетичного смаку; виховання у дітей самостійності, відповідальності і творчого ставлення до праці, як однієї з важливих ознак соціалізації людини, а також, — підготовка школярів до вступу у навчальні заклади професійно-технічної та вищої освіти.
Розклад занять:
Понеділок 14.00 - 18.00
Вівторок 14.00 - 18.00
Середа 14.00 - 18.00
Четвер 14.00 - 18.00
Неділя 10.00 -14.00


