top of page

STEM-технології в закладах позашкільної освіти

Сьогодні в ЛЦНТТУМ пройшов захист дослідницьких пропозицій до науково-методичної проблеми.

Однією із складових діяльності освітян є науково-методична робота. Кожні п’ять років педагогічний колектив нашого центру позашкільної освіти обирає для вивчення актуальну в даний період часу проблему для удосконалення освітнього процесу в закладі позашкільної освіти. На 2020-2025 роки ми визначили для дослідження та впровадження тему «Науково-методичні засади впровадження моделі SТEAM-освіти в закладах позашкільної освіти». Зараз це дуже актуальна тема як для позашкілля, так і для освіти в цілому.

23 лютого керівники гуртків нашого закладу на методичній раді представили дослідницькі пропозиції щодо теми свого науково-методичного дослідження. Кожен керівник гуртка буде досліджувати можливості впровадження STEM-освіти через призму особливостей свого гуртка, вікових особливостей вихованців.

Олена Пасечник (керівник гуртка «Декоративно-прикладне конструювання») представила тему дослідження «Розвиток творчих здібностей вихованців гуртка «Декоративно-прикладне конструювання» шляхом впровадження елементів STEM-освіти», мета дослідження – теоретичне обґрунтування та практична перевірка умов для розвитку творчих здібностей вихованців гуртка «Декоративно-прикладне конструювання» шляхом впровадження елементів STEM-освіти.

«Впровадження елементів STEM-освіти у процес формування творчих здібностей вихованців на заняттях гуртка «Дитяча анімація» - тема дослідницької роботи Ірини Прокопенко, керівника гуртка «Дитяча анімація».

Керівник гуртка «Художня обробка деревини» Андрій Шевєлєв обрав темою своєї роботи «Формування практичних компетентностей вихованців засобами STEM-освіти».

Яна Мамченко, керівник гуртка «Легоконструювання» представила тему «Розвиток пізнавальної активності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрових STEM-технологій на заняттях гуртка «Легоконструювання». У своїй роботі вона буде вивчати ефективність використання ігрових STEM-технологій у процесі розвитку пізнавальної активності вихованців 4-6 років.

Цікаву тему для дослідження обрав керівник гуртка «Світ комп’ютерів» Сергій Казаков. Предметом його дослідження стане «Мотивація пізнавальної діяльності вихованців гуртка «Світ комп’ютерів» за допомогою STEM-технології веб-квест». Він розгляне питання як за допомогою веб-квесту можна розвинути критичне мислення, пізнавальну активність та сформувати навички публічного виступу.

«Практико-орієнтований підхід на заняттях гуртка «Судномоделювання» - тема науково-методичної роботи Андрія Лихошерста, керівника гуртка «Судномоделювання».

Загалом представлені пропозиції були дуже цікаві, показали велику роботу, проведену нашими педагогами з вивчення дослідження проблеми науковцями та практиками. Висновок такий: впровадження STEM-технологій в позашкільній роботі – мало досліджена тема, яка потребує теоретичного та практичного обгрунтування.





bottom of page